PODZIM JE LÁSKA

Upečte si tenhle koláč, který dělá moje kamarádka Kris a je neskutečný, pak budete chápat proč je podzim láska, jo?

podzim top.jpg

Hned vám prozradím recept, ale nejdřív se vám vyznám ke své lásce k podzimu, která občas hranicí s tím jestli jsem psychicky úplně v porádku :D

  1. S podzimem si normálně povídám, když přijde říkám mu “ahoj Podzime” :)

  2. Miluju ty barvy, vzduch, vlhko, šero.

  3. Ten babí, slunečný je super, ale co teprve, když se zatáhne, je šero, ponuro a prší a začně být čas na pláštěnky, holinky a zvažování toho, kdo a co vám vůbec stojí za to vylézt ven!

  4. Konečně je čas zklidnit tu přehnanou energii z jara a léta.

  5. Všude jsou jablka a švestky ze kterých jsou nejlepší koláče.

  6. Není nic lepšího než čaj :)

  7. Na horách ubývá lidí a potkáte jich mnohem, mnohem míň a u těch co potkáte, je jasné, že tady už někdo hory prostě musí mít rád.

  8. Moje chuť být sama se diametrálně znásobí a já se měním v medvěda, který je sám doma. Mám minimální potřebu se vídat s lidmi a když tak jen s těmi co dobře znám.

  9. Je čas vytáhnout ty plyšovou deku.

  10. A dělat všechno to otravně populární “hyge” což je jenom cesta nám v nových knížkách pod líbivým slovem prodat v podstatě celý sortiment IKEA a to co už stejně všichni máme: milion svíček a polštářků, a hrníčků a dalších pičičinek co dělají podzim božský a dávají důvod tomu, proč je doma máte :)

Podzim B.jpg

Protože už víte, že jsem líná nosit nákupy (a podzim je dost o tom nevystrčit nos a necítit se kvůli tomu vůbec blbě, pokud teda zrovna nejste na horách), tak jsem si zas nákup nechala přivézt od milého kurýra z Atoto, kilo švestek jsem koupila tady, mandlovou mouku tady a skořici, jeden tvaroh, polohrubou mouku, třtinový cukr a máslo tady. Jen vajíčka (2x), ty jsou domácí od dědy (ne teda mého)

Poměry jsou takové:

švestky nebo jiné ovoce cca 0,5-1 kg

skořice mletá

cukr

tvaroh
2xvajíčko

dvě hrstky polohrubé mouky

dvě větší lžíce másla

150 g mandlové mouky

špetka soli

Začněte náplní, protože ta potřebuje trochu té péče a času ;) Švestky chvíli povařte na pánvi spolu s cukrem a skořicí, tak aby vám pěkně změkly a odpařila se většina šťávy, kterou pustily. Většinou tenhle čas využiju na koukání se na DVTV, tentokrát jsem si k tomu půstila moji milovanou Verču Arichtevu. Co se týče těsta a náplně na tom můžete makat, když se švestičky pěkně dusí, jo? Jak už to u mě bývá, těsto je super jednoduché a rychlé. Smíchá se mandlová mouka, dvě hrstě polohrubé mouky, větší hrstka cukru, špetka soli, dva žloutky a dvě lžíce másla. Tohle těsto je máslové, tak se moc dobře zadělává rukama. Pokud by bylo těsto moc suché přidejte máslo. Příprava je taková intuitivní - hrstka tady a tam, ale opravdu se na tom nedá nic zkazit. A je to dorbé cvičení na ruce (prevence karpálních tunelů). Tvaroh nám pěkně zajistí bílkoviny, nejím mléčné výrobky moc, ale tady je prostě skvělý. Tvaroh smícháme s bílky a přidáme cukr. Tady množství cukru nechám na vás podle toho jak máte rádi sladké. A teď už jen vymazat plech, vysypat polohrubou moukou a hurá skládat koláč. Těsto bude docela tenké, tak se nelekněte. Ničemu to vadit nebude. Na něj pak přijde tvaroh a závěrem pak švestky. Do troubyu na 180 stupňů na takových dobrých 45 minut (což je klidně normální domácí workout nebo 2 díly Přátel :)

PODZIMNÍ KOLÁČ.jpg
Lu Gregorova