CO DOMA PO NEMOCI?

Poslední měsíc je pro mne celkem náročný. Asi je třeba si to přiznat. Nefňukám moc veřejně, většinou to odnáší moje rodina a blízké kamarádky a kamarádi, ale srovnat se s tím, že nemůžu na plno cvičit a že si tenhle rok (půl rok) nazazávodím není lehké. Ještě ke všemu když jste typ člověka, který žije v domnění, že ho ostatní přijímají jenom na základě jeho výkonu. (naštěstí to zatím vypadá, že se se mnou kluci z Olomouce pořád kamarádí :D :D

Tak se smíříte s věcí číslo 1, prijmete, že jdete na operaci (taky z ní mam brutální strach, protože jsem nikdy nebyla operovaná, ani v narkóze) a upnete se na to, že se aspoň více budete věnovat trénování ostatních. Fakt se těšíte na tu možnost odletět na Mistrovství Evropy ve vzpírání podpořit svojí svěřenkyni (a ještě když víte, že ženských trenérek je jako šafránu) a boom den před odletem vám hezky pěkně diagnostikují zánět ledviny. Paráda. 

Chcete vědět co jsem celý víkend dělala? Brečela. Ale nemám naštěstí v povaze se moc litovat a taky mám v povaze obrovskou touhu po tom být doma, nikam nemuset a celé dny si dělat jenom to co se mi chce. Takže to nakonec vlastně bylo fajn. Jo a teď si říkate, kde je to cvičení, který jste chtěli vidět a já si tady zatím vylévám srdéčko. No dobře, dobře!

Vždycky si myslím, že vše do týdne vyléčím, ale není to bohužel úplně pravda. Ale myslím si, že určitá porce pohybu je potřeba. Takže pokud se taky trápíte doma, pojďte si se mnou dát tuhle jednoduchou rutinu ;)

Pokud nemáte gumu, můžete použít ručník. Sice nebude pružit, ale i tak můžete krásně aktivovat tlakem lopatky!

1. Trochu si zapózujte a pak si dejte 3 kola po 10 opakováních.

2. Band pull aparts. Soustřeďte se na lopatky a vrchní záda, odtud by měl vycházet váš pohyb.

3. Overhead band pulls. Podobně jako u předchozího cviku se soustřeďte na lopatky, břicho vtáhněte dovnitř. Nenechte hrudník vypoulit dopředu.

4. OH Squat. Pevný střed, co nejvíc vzpřímený hrudník, plná hloubka dřepu.

5. Předpažování. Gumu si přišlápněte na zemi, protilehlou rukou pojďte do vzpažení, až do výšky kam vás kontrolovaný, pomalý pohyb pustí.

6. Windmills. Tenhle cvik naprosto miluju. Je to vedle kávy, první věc co ráno dělám.

7.  Výpad vzad s protažením. Výpad vzad asi znáte, ale co dát ruce do vzpažení a ten krok ještě trochu protáhnout a protáhnout si tak hezky bedro-kyčelní sval, hm?

8. Výpad do strany. Což možná vůbec, ale vůbec není správný název, ale chcete se přesouvat se zadkem co nejníž u země z leva do prava, udržet balanc a vzpřímený hrudník

9. Předklon/záklon. Druhá věc co dělám ráno hned po windmills. Dejte si pozor na to, aby pohyb vycházel z boků ne ze spodních zad ;)

Enjoy a dejte vědět, jestli jste se pěkně rozhýbali ;)

 

Lu Gregorova