KÉRKY A VYCHOVÁNÍ

A je to tady. Počasí na kraťasy, šaty, sukně. Tak nějak se mi vždycky přes zimu podaří zapomenout na to jak parádní je být v ČR potetovaná holka. S kraťasy se stávám takovým výstavním zvířátkem, které je potřeba nevybíravě okukovat, komentovat a v lepším případě mu klidně od plic sdĚlit, že vy byste teda moje máma bejt nechtěli (díky, já bych vás taky za svoji mámu nechtěla).  A protože chápu, že my potetovaný holky jsme vzácný jako šafrán a vy nás určitě nechcete naštvat, sepsala jsem 5 bodů jak se chovat k potetovaným lidem. Možná by to pak pan Špaček mohl zařadit do své etikety :) Nebráním se tomu, že svým tetováním vzbuzuju pozornost, ale nemyslím, že to má znamenat ztrátu slušnýho chování ;)

1. ZAVŘI PROSÍM TU PUSU

Když máte tetování najednou zjistíte kolik lidi v metru a tramvaji prostě čumí s otevřenou pusou. Občas mám chuť přijít a velmi něžně jim tu pusu zavřít :) Takže, až uvidíte někoho potetovaného dejte si první self-check: zavřete pusu, moc parády s tím nenaděláte. A jako trubka budete vypadat vy a ne, není to sexy.

Sam-Richardson-Jaw-Drop.gif

2. NEBLOKUJTE ULICI

Chápu, kérky jsou zajímavý, ale zastavit se uprostřed vystupování, uprostřed refíže, uprostřed ulice? Prosím vás, nepotkali jste Beyoncé, není třeba panika. Prostě jděte dál. Nebo se taky může stát, že vám někdo řekne "Nečum". Taky není moc cool potetovaného človeka pronásledovat. Ať už si chcete jen líp prohlédnout kérky nebo vám vypnul mozek není to moc zábavný. Takže druhý self-check: podívejte se a hleďte si zase svého. A pokud vás ty tetování vážně zajímají, co takhle přijít a říct: "ahoj, můžu se podívat na tvoje tetování?"

Beyonce.gif

3. JSEM POTETOVANÁ, NE HLUCHÁ

K tomu nemám snad ani víc co říct. Když už budete chtít komentovat něčí tetování, buď toho člověka oslovte anebo si to nechte na doma. Nevím, proč lidi tak moc baví stát mi za zády a exaltovaně křičet na svoje kamarády "ty voe, podívej jak je sjetá" (čímž doufám, že myslí potetovaná :D ) Takže self-check číslo tři: potetovaní lidi nejsou hluchý.

giphy.gif

 

4. VADÍ TI TO? NECH SI TO PRO SEBE

Chápu, každý máme jiný vkus, jiné preference. Já třeba moc nemám ráda na klucích kožené bundičky, obzvlášť takové ty nahnědlé. Ale i přesto nechodím k nikomu v tramvaji a neříkám mu, že je fakt hnusná. Že toho nošení bude v pokročilém věku litovat, ani jim neradím, že takhle si holku asi těžko najdou. Dokonce ani nesoudím jejich rodiče a nelituju, že taťka musí mít z téhle modní kombinace fakt radost. Ocenila bych, kdyby mi nikdo nepřisuzoval, že jsem mladá a kérek budu litovat (bože, pracuju na nich 12 let!!!!!), že moji rodiče musí být nešťastný (mám se s nima moc ráda), že si nikdy nenajdu práci ani kluka (well) a dokonce ani nefetuju, nejsem bez domova, nedělám daňový podvody a ani jsem nikdy neseděla :D Self-check číslo čtyři: nechte si svoje soudy pro sebe.

Stop-talking-Brain-thinking-Shush-doctor-who-32780997-245-154.gif

5. NEJSEM TVOJE KÁMOŠKA

V konfrontaci s tetováním často lidi ztrácejí slušné vychování. Jako třeba výkřik na celé nádraží v jednom malém městě od drobné blondýnky "ty p..o, tak ty jseš jak slušný vomalovánky".  Reakce bez oslovení a automatické tykání. Nemám problém s tím, že ty kérky někoho zajímají. Ale mám problém s tím, že nikdo nepřijde a neřekne "ahoj/dobrý den, můžu se na vás podívat/máš pěkný/hrozný tetování,atp." Zas si to pojďme převést do normální situace, stojíte na nástupišti a přichází kluk s fakt krásnou border kolií, kterou si fakt chcete pohladit a asi k ní taky jen tak nepřilítnete a beze slova ji nezačnete hladit, ale pravděpodobně dotyčného oslovíte a zeptáte se? Takže self-check číslo pět: buďte slušní!

A prosím vás bonusový bod: sahání je vážně "no go", nejsem tady pro vaše pobavení.

you-dont-know-me-like-that.gif

Jaký zkušenosti máte vy?

A pokud o mých tetováních chcete vědět víc zkuste tenhle díl POD KŮŽÍ! 

Lu Gregorova