JEDU NA ZELENÉ!

Už před časem jsem vám slíbila příspevek o všech těch skvělých zelených věcech na které jsem přešla na místo klasických výživových doplňků, jenže pak jsem zjistila, že psát jednou rukou je trochu dost limitující :) a taky, že jsem vlastně na blog nechtěla nic slibovat :D 

V první řadě: tenhle článek je mé osobní doporučení, nejsem výživová poradkyně a neznám do hloubky složení, analýzy atp. Je to jen tip na to co mne dělá dobře a selským rozumem mi to tak přijde správně.

Natu.jpeg

 

Jo a taky to není nějaký placený clánek, ale přijde mi fajn nemluvit do větru a rovnou vám doporučit firmy a výrobky, které vyhovují mne, ať pak nemusíte trávit hodiny na google. (což klidně můžete pokud si o daných věcech chcete zjistit víc)

PROČ?

Než jsem šla na operaci měla jsem pocit, že do mého těla přijde tak strašně moc chemie, že se mi nechce prostě brát další bílé prášečky nejasného původu a říkala jsem si, že potřebuju nějaké dobré věci. Co mě vyživí, pomohou organismus čistit a posílit. A taky přišlo jaro, taky jsem se v zimě rozhodla nepoužívat žádnou testovanou kosmetiky a taky mi to prostě přišlo logické. 

Není to pro mne o nějakém hipísáctví a radikalismu, ale spíš o tom, že mi to celé přijde nějak přirozenější. Používat věci z přírody.

CO?

Co jsou ty zázračný věci, které mi pomáhají s rekonvalescencí? 

LIFE DRINK

Tohle byla láska na první napití :) já jsem nikdy na ty zelený věci moc nebyla, ale z tohohle se velmi rychle stala moje ranní závislost. Je to první věc co si nalačno dávám hned ráno když vstanu. Kombinace rýžového a hrachového proteinu mi pomůže po noci doplnit bílkoviny, rýžové otruby mají asi tak milion antioxidantů a snad všechno na co si vzpomenete, mrazem sušená zelenina a ovoce, houby, probiotika a trávicí enzymy ve své nejlepší podobě a vše z přírodních zdrojů. Myslím, že to je něco co pro sebe chcete po ránu udělat.

Mám ho od TERRANOVA, což je anglická značka, jejiž doplňky jsou jenom na přírodní bázi z těch nejkvalitnějších surovin a plně vegan. Stojí něco přes 800,- a v ČR ho seženete přes Profimed.

 

PAMPELIŠKA

Někdy před rokem mi Ben Cristovao popisoval jaký všechny zelený věci si dává a jednou z nich byla pampeliška. Což mě naprosto nadchlo, protože mi tahle kytka byla vždycky sympatická, ale nějak mi nebylo moc jasný, kam budu z Dejvic po ránu vyjíždět, abych načesala mladou pampelišku na ranní smoothie (sorry, ale Stromovce, díky všemu venčení a množství psů moc nevěřím:). A pak jsem zjistila, že se dá sehnat i mrazem sušená a to od Natu (což je mimochodem dost sympatická firma, která nabízí hodně věcí co jinde moc neseženete).

Tvoří tak základ mého ranního drinku a to především díky tomu, že obsahuje vitamín A+C, draslík, zinek, vápník, hořčík a železo. Působí jako přírodní diuretikum a tak vám pomůže vylučovat toxiny přirozenou cestou, podporuje činnost jater a tvorbu červených krvinek. Pro ná holky je také super, že pomáhá optimalizovat menstruaci a předcházet křečím. Dávám 1x čajovou lžičku. 90g stojí asi 260,-, ale vydrží vám fakt dlouho. Nebo pokud žijete někdě blízko přírody, zkuste si nasušit svojí! Přidávat její lístky do salátů a tak ;)

KOPŘIVA

Ta je pro mě chuťově trochu oříšek. Připomíná totiž rybu a to mě vždycky dost trápilo. Ale v kombinaci s tím vším ostatním se to dá. A zase kopřiva je královna všeho. Už moje babička nám jí cpala celé jaro. Takže pokud si ji někde můžete natrhat tak super. Pokud ne, tak si ji pořiďte. Někdo s tím i peče, ja si to jen dávám do vody (rybí chuť do pečení?). Kopřiva má dobrý vliv na vlasy a nehty, zažívání, snižování otoků a pročištění krve. Obsahuje hodně železa, vápníku, vitamíny C a B, karoten, chlorofyl a taky celkem dost bílkovin.

KŘEMELINA

Tak jsme tu měli kytky a co teprve kámen! To mě zajímalo už dlouho. Křemelina je totiž vážně prášek z horniny. Hlavní látkou je tady oxid křemičitý, který je důležitý pro náš organismus. Čistí organismus, vyživuje vlasy, nehty a pokožku a vychytávat bakterie a parazity. Takže v rekonvalescenci jako když najdete. Dávám taky lžičku do ranního drinku a ne, neskřípe to mezi zuby :D

BAOBAB

Sice není úplně lokální, ale Baobab se využívá v africké medicíně ke zlepšení imunity, obsahuje hodně vitamínu C a některé aminokyseliny a na rozdíl od kopřivy má vážně dobrou chuť, což trochu ten můj drink kompenzuje. 

Myslím, že díky těmhle doplňkům se mi podařilo organismus celkem rychle dostat z únavy po narkóze a všech antibiotikách.

Kdyby vás něco zajímalo, pište!

 

 

 

Lu Gregorova