BÝT VENKU - RALSKO

Rozhodla jsem se vám přinášet pravidelnou páteční inspiraci na víkendové výlety. Jestli si totiž myslím, že je něco extrémně podceňované, jak ve světě fitness, tak ve světe běžné aktivity, tak je to právě chůze a pobyt venku. Příroda má zázračnou moc už jen to, že vyjdete do lesa stáhne vaší hladinu kortizolu, zpomalí tep, uklidní hlavu. Nejraději bych mnoho lidem řekla, ať se místo tréninku seberou a jdou ven. Ideálně po lesních a polních cestách, kde se noha musí přizpůsobovat terénu, koukají okolo sebe, vnímají šum lesa, zpěv ptáků, chodí do kopce z kopce. Po celotýdenní dřině a převážném pobytu uvnitř je to očista. Jo a taky vám to docela pomůže s imunitou.

RALSKO

Ralsko mapa.png

 

DÉLKA VÝLETU: 11,3km, 2:50 (i se sváčou)

NÁROČNOST: lehká

SVAČINA: domácí proteinové tyčinky od Aničky, mrkev

 

Ralsko je krásná oblast, jednoduše dostupná z Prahy, která je CHKO díky svým bučinám a výskytu několika druhů vzácných kytek. Naše cesta vedla z Novin Pod Ralskem, kde se dá krásně zaparkovat na konci vesnice u sámošky, k rozcestníku a odtud po červené 3 km výšlapem na Sedlo pod Ralskem a následně 200m k vyhlídce. Někde tam měla být zřícenina, ale nám se podařilo ji netrefit. Ze sedla jsem nádhernou bučinou pokračovaly směrem k Vranovu, kde se nám podařilo neminout Juliinu vyhlídku a minout Vranovský hrádek (pořád si myslím, že to jen bylo místo, kde jakoby někde byl). Tady jsme se napojily na žlutou, kterou nemůžete minout a loukou na které jsme nasbíraly třezalku na sušení jsme se dostaly až k silnici, po které jsme musely přibližně kilometr pokračovat, než jsme se znovu napojily na červenou. Silnice naštěstí není nijak frekventovaná.

Jednoduchá trasa, krásné výhledy a jestli někdo jste úchylný na kytky a bylinky jako já, tak na loukách budete v ráji ;)

 

Ralsko trasa.png
Vrch Ralsko, náš cíl

Vrch Ralsko, náš cíl

Lu Gregorova