SLEDUJ CO JÍM

A je tady něco na co jsem se moc těšila. Asi před měsícem jsem psala o tom jak mě vlastně trápí jídlo, moje nepravidelnost, nedostatek disciplíny a neschopnost si ho plánovat. Jednou jsem se o tom takhle bavila s Bárou z Holek ve formě a nějak slovo dalo slovo a my jsme došly k tomu, že když na ty naše trable s jídlem budeme dvě, že to bude mnohem lepší. Obě dvě máme zlozvyky na kterých potřebujeme pracovat. A tak jsme si na červenec dohodly takovou challenge. 

ZLOZVYKY.png

Je dost věcí, které nás spojují, jako třeba láska ke cvičení, trocha workoholismu a to, že jsme stále v pohybu. Pak je taky dost věcí ve kterých jsme rozdílné. Já jím vegetariánsky a Bára WHOLE 30, já bydlím v Praze, kde i většinu času jsem, Bára je neustále v pohybu někde mezi Prahou, Berlínem a asi tak tisícem dalších měst. A jak tedy můžeme vůbec mít nějakou společnou challenge?

Víte, že největší sílu má solidarita, to že o vás má někdo zájem a podpora? A přesně do toho půjdeme.  Rozhodly jsme se, že budeme sdílet svoje jídelníčky, že k sobě budeme brutálně upřímné (a vlastně i k vám), podpoříme se v pravidelné připravě jídel a každý týden si určíme SUROVINU TÝDNE, něco co v naších jídelníčcích nesmí chybět anebo to tam naopak chybí a to se nám nelíbí.  Z této suroviny budeme mít každá připravit snídani, oběd a večeři. O tyto recepty se s vámi pak podělíme na blogu.

Co z toho budete mít vy? Uvidíte podrobný jídelníček dvou aktivních holek: vegetariánky a WHOLE 30, uvidíte jak se dá jíst při aktivním způsobu života, uvidíte to jak to jde (a i to jak to moc nejde).

PRVNÍ SUROVINU VOLÍ BÁRA A TAK TEDY NECHÁM SLOVO JÍ:

VEJCE
Proč zrovna vejce? No já upřímně vejce několik let nejedla, protože nazapadaly do zásad veganské stravy. Doteď si pamatuju jak mi děda řekl, že žloutek je nedodělané kuře a od té doby jsem nechtěla jíst chudinku male nevyvinuté kuřatko. Vejce jsou často strašákem i kvůli cholesterolu a že se to s nimi nemá přehánět. Já se do vajec díky Whole30 zamilovala a dělám si je na všechny způsoby-naslano, nasladko, naměkko, natvrdo, no prostě se ze mě stává vajíčkový expert !
Takže Lu, těším se na tvé vaječné recepty, já už jich mám pár připravených a myslím si, že ti budou hodně chutnat a doufám, že i vím !
No a abyste neměli problém s hledáním našich jídel, fotek, vždy je označíme hashtagem #sledujcojim!
Rády se inspirujeme vašimi recepty, tak je na Instagramu označujte naším hashtagem.

Tak a mě tedy teď čeká kontaktovat mého vajíčkového dealera, otevřít Atoto a hurá na první týden, protože Báru, ani sebe, ani vás nechci zklamat!
 

 

Myslím, že si povídáme o jídle :)

Myslím, že si povídáme o jídle :)

Lu Gregorova