SLEDUJ CO JÍM I.

Máme za sebou s Bárou z Holek ve Formě první týden naší jídelní výzvy. A bylo to celkem zajímavý. Především proto, že jsem zjistila, jak celkem málo jím. Ne, že bych to o sobě nevěděla, ale ve chvíli, kdy vám zodpovědně vše fotím to bije do očí ještě víc.

První část týdne byla super. Dokonce mne díky výzvě začalo vážně bavit hodně vařit doma a udělalo mi to hezčí týden a i takový hezký pocit toho, že se o sebe starám. Ve čtvrtek jsem odjela na hory. A i tam se snažila nějak rozumně jíst. Což se celkem dařilo, jsem už zvyklá si sebou brát zásoby a umět si vybrat. I když tyhle výlety obsahují většinou na můj vkus příliš mnoho pečiva. A taky když se pak sejdeme všichni na chalupě, tak nastane takový to zobání. Protože to máte furt něco nastole a něco se otevře a někdo něco přinese a je to :) Takže vedle vyfoceného jídla to byla tady nektarinka, tady meloun, tady hrst brambůrků, tady kousek čokoládky a tak. Ale zas si pak říkám, že jsem na sebe moc přísná, že to vlastně pořád je dost v míře.

Další týden bych chtěla trochu víc i něco péct a trochu se rozmazlovat :)

Surovinou týdne byly vajíčka, což bylo teda od Báry docela easy. Nad tím co na další týden určím já jsem docela přemýšlela. Nejdřív jsem si říkala, jak vytáhnu nějaký trumf z rukávu, ale pak si říkám pojďme dát to o čem jsem na naší schůzce, minulý týden pořád mluvila ŠPENÁT, poslední dobou si totiž říkám, že jím celkem málo zeleniny a taky mám dlouhodobě velmi nízkou hladinu železa, takže pojďme do něj. Chci ho vidět ve snidaní, alespoň jednou v obědu a aspoň jednou ve večeři. Takže Baru, pojďme do dalšího týdne!

RECEPT TÝDNE:

Zapečený bulgur mi hodně chutnal, bylo to super jednoduché a rychlé. Bulgur uvařte ve vodě. Na pánvi rozehřejte olivový olej, do něj dejte stroužek česneku, přihoďte lilek a do zlatova opečte, pak na něj vlijte rajčata (já mám ráda z atoto.cz obchod Sýry z Letné a tam mají moc dobrá cherry rajčata v plechovce), promíchejte, vmíchejte uvařený bulgur, čerstvý kozí sýr, osolte, dochuťte dle potřeby. Dejte do pekáčku, v něm vyhlubte tolik důlků, kolik chcete mít zapečených vajíček, vyklopte do každého vajíčko a nechte zapéct :)

Bulgur.jpg
Lu Gregorova