3 TIPY JAK NA RÁNA!

Svět se dělí na dva typy lidí: ti co jsou aktivní v noci a ti co jsou aktivní ráno. Někdo se ráno plazí s desátým zazvoněním budíku a má pocit, že se na něm děje to největší příkoří světa a někdo vyskočí ještě pět minut před signálem a kypí energií. Mám štěstí, že jsem typ číslo dva. Miluju rána a myslím, že vy je na milost můžete vzít taky!

Morning What.gif

Jak říká klinický psychiatr Norman Rosenthal, M.D., autor knížky The Gift of Adversity “Pokud jste noční sova, pravděpodobně si nezamilujete rána, ale můžete je přestat nenávidět a přestat být po ránu úplně nefunkční” 

  1. NAUČTE SE CHODIT VČAS SPÁT

Já vím, já vím, teď si řikáte: “Ok, Lu, právě si objevila Ameriku.” Jenže: ideální je, když si můžete svůj režim nastavit podle sebe. Jasný, všechno nahrává tomu, že ideál je chodit spát kolem 22, jenže ne všichni máme život nebo práci, která nám to umožní. Já mám štěstí, že jsem ranní typ a večer se do postele těším, i když stejně to jistí spíš až 23. Ať už jdete spát v 21, 23 nebo v 1, zkuste pro sebe udělat následující:

Hodinu před spaním vypněte všechny elektronická zařízení (telefon, počítač, televizi, ano i tablet, chytré hodinky a vše ostatní). A věnujte se alespoň 30-60 minut sobě. Pokliďte, zamyslete se co vás zítra čeká, užijte si čas v koupelně, udělejte si čaj, vezměte knížku, meditujte, protáhněte se. Zní to banálně, ale na mě to neskutečně funguje. A zajímavé je, že vždycky když jsem v nějaké nepohodě (stres, blbá nálada atp.) tak se mi to dodržovat nechce, brejlím do poslední chvíle do telefonu, jak kdyby mi tam měla přijít život zachraňující zpráva, koukám na stupidní reality show a tak. A můj spánek je pak vážně úplně jiný.

Před spaním je také super do sebe narvat nějaký hořčík, který vám pomůže s noční regenerací, já používám tenhle komplex.

2. NAJDĚTE SI PROČ VSTÁT

To je podle mne jedna z nejvíc funkčních věcí, mít tu jednu věc kvůli který se vám ráno bude chtít vstát. Malou, nemusíme tady jít po smyslu života! :D Já třeba prostě miluju kávu a první věc co dělám hned co vstanu je, že si připravím kávu s rýžovým mlékem a chvíli čučím z okna do zahrady. Je to taková moje malá meditace. Máme tam takový obrovský strom a já na něj koukám (teď jsem někde četla, že to je strašně sofistikovaná meditační technika koukat na stromy :D). Pokud ráno snídáte dost prý taky funguje připravit si skvělou snídani na kterou se budete těšit už když vstanete a budete ji mít už pěkně po ruce. Dobře taky funguje ranní playlist, songy co vás nakopnou a vždycky vám zvednou náladu. No a pak prý studená sprcha vyřeší všechno, jedna moje kamarádka to glosovala tím, že to je nejhorší věc co ráno zažívá a má pak pocit, že už ji ten den nemůže nic víc překvapit.

Ice.gif

3. ROZHÝBEJTE SE!

Tohle je podle mne ta nejzásadnější věc! Jako fakt! Já vím, sotva jste začali vstávat a už byste k tomu všemu měli ráno začít cvičit? Jenom malinko, protáhněte se, rozhýbejte se. Obzvlášť pokud cvičíte je to nejlepší start dne. Nemusíte dělat něco extrémně sofistikovanýho a odjet celou lekci Romwod. Já mám tři rutiny, které střídám. Jedna je ještě rovnou v posteli. Tu dal dohromady Mike Fitch, který pracuje s pohybem a všemi těmi “animal flow” atp. Ale je to skvělé, přirozené. A ani u toho nemusíte otevírat oči.

Druhá rutina kterou mám je moje vlastní variace na “The greatest stretch” a to většinou dělám, když se mi vaří voda na kávu. Když je hezky a první co chci je vyjít ven. Než vyrážím do práce. Prostě naprosto kdykoliv během rána. Jdu většinou 3-10 opakování a to podle nálady, podle toho jak jsem ztuhlá nebo prostě podle toho jak se mi chce. Je zábavný vždycky, jak první dvě až tři opakování jsou úplně olšové a postupem se tělo uvolňuje a vrací zpátky do běžného rozsahu pohybu.

Lu Gregorova