HLAVNĚ NESMRDĚT

Článek o kosmetice ode mne nikdo moc nečeká, ale já jsem se poslední půl rok poctivě a zodpovědně “propotila” :D přírodními deodoranty. Co jsou moji favorité a proč právě přírodní deodoranty? Pojďme na to!

monica.gif

PROČ PRÁVĚ PŘÍRODNÍ KOSMETIKA nebo spiš NETESTOVANÁ?

Takové malé vysvětlení na začátek se trochu nabízí a to je můj postoj ke kosmetice jako takové. Nejsem moc člověk co by kázal ostatním a ačkoliv třeba sama nejím 14 let maso, nemyslím si, že by všichni měli být vege a že maso je zlo. Co si, ale myslím, že je zlo je testování kosmetiky na zvířatech. Nejde mi tedy tolik ani o to, zda je kosmetika úplně přírodní, ale zda je nebo není testovaná na zvířatech. Testování je totiž z mého pohledu absolutně zbytečné a je to jen lidská nadřazenost a ignorance. Obzvlášť v dnešní době, kdy už je kosmetika tak daleko, že pokud byste chtěli argumentovat, že vše se nějak zkusit musí: už to bylo, už se to stalo. Firmy, které na zvířatech stále testují (Loreál, Avon, Clinique, Esteé Lauder a mnoho dalších) tak z velké části dělají proto, že chtějí své výrobky prodávat v Číně, kde je testování kosmetiky vyžadováno zákonem. Alternativ k značkám, které testují máte milion ve všech stupních kvality a ve všech cenových hladinách, proto si osobně myslím, že zvolit kosmetiku, kvůli které nemusel nikdo trpět je jen o tom sáhnout v regálu vedle, změnit zvyk a trochu se rozhlédnout. Tip za všechny prachy je DM, všechny jejich značky (Balea, Alverde, atp.) jsou netestované. Takže pro ty co by rádi začali mrmlat, že netestovaná kosmetika je drahá, běžte si koupit Balea sprcháč za 30,- ;)

A pokud by vás ty značky zajímaly ještě víc, tak tady je list značek, které netestují.

MOJE TOP 3!

Všechny tyhle deodoranty jsem si poctivě odpotila! Protáhla je různými situacemi (hory, workouty, parný dny, 6 hodin ve vlaku a tak) a obstály, na závěr vám dám ještě pár těch, který moc nefungovaly.

NUMBER 1. SCHMIDTS

Shmidts.jpg

Za mě naprostá jednička, která zvládla letní 40°, hory, tréninky. V běžných podmínkách mi stačí použít jednou ráno, když byla šílená vedra, tak jsem ho odpoledne musela použít ještě jednou. Měla jsem možnost ho vyzkoušet v několika vůních: nejlíp za mě fungoval černý (Charcoal-Magnesium, který obsahuje černé uhlí), druhý (hlavně kvůli vůni) je zelený Jasmine Tea. Bergamot Lime, ani Pineapple mě moc neoslovil, ale to je osobní preference bych řekla. Co do funkčnosti podle mne budou fungovat stejně.

Koupit ho můžete v sítích DM za asi 175,-

NUMBER 2. ALVERDE

Alverde.jpg

A zase jsme u DM, jejich vlajková značka ALVERDE byla dlouhou dobu značka, kterou jsme si (podle mne) kupovali úplně všichni. Byla první na trhu s veganským certifikátem, která nestála majlant. Jejich deodorant je moje stálice. Ten kuličkový, líbí se mi jeho vůně a funguje. Narozdíl od Shmidts ho ale musím přes den použít opakovaně, 2x-3x. Který mi nefungoval vůbec je jejich deodorant tuhý.

Koupíte ho za 79,90,-

NUMBER 3. MANUFAKTURA

Manufaktura.jpg

Tohle bylo pro mne překvapení, přiznám se, že jsem nikdy od Manufaktury neměla a jejich sedmikráskovou kolekci nám poslali do redakce. Protože to bylo právě ve chvíli, kdy jsem se rozhodla otestovat nějaké přírodní deodoranty, tak jsem ho hnedka shrábla. Na první dobrou mi voněl, ale pak mi ta vůně začala docela vadit. To ale nemění nic na tom, že ten deodorant fakt strašně dobře funguje! Možná by stálo za to vykzoušet i jinou vůni, protože na mně tahle je trochu chemická a ono dělat sedmikráskovou řadu….Neříkám, že nejsou nádherné a nejsou to jednu z mých oblíbených kytek, ale rozhodně nijak atraktivně nevoní. No, ale shrnutí je, že se dostal do top trojky, protože jsem nesmrděla jako zpocená holka, ale jako sedmikráska :D

Na závěr: říkám si, že vlastně moc nechci psát o věcech, které nefungují, protože stačí, že doporučuji ty co fungují. A taky, každý to můžeme mít trochu jinak, co mi nefungovalo: Jason, Lush (který jinak absolutně miluju), Weleda.

Jaké jsou vaše zkušenosti?

Lu Gregorova