MOJE CHYTRÉ HODINKY!

Mám pocit, že žádné z hodinek, které jsem měla nevyvolávaly tolik pozornosti a zájmu jako moje Samsung Galaxy Watch Active. Tak abych nemusela odpovídat každému a každé zvlášť, rozhodla jsem se jim věnovat jejich vlastní článek ve kterém vám odpovím na ty nejčastější dotazy. A i když se jedná o spolupráci budu k vám upřímná se všemi (z mého pohledu) výhodami a nevýhodami ;)

Samsung office.jpg

LÁSKA NA PRVNÍ POHLED

Přiznám se k jedné věci, za posledních pět let jsem měla možnost vyzkoušet celkem dost sportovních náramků a hodinek a nebyly žádné, které bych nosila v běžném životě. Většinou jsem si je nandavala jen na sport (běh, chůzi, cyklistiku) anebo na nějaké spešl příležitosti. Žádné nebyly takové, že by mne přesvědčily o tom začít nosit hodinky v běžném životě. U většiny sportovních hodinek pro mne byl problém, že na moji malou ruku jsou celkem velké anebo byly docela těžké. U sportovních náramků byl zas problém, že….se mi prostě nelíbily :D :D a pak Samsung přišel s těmihle hodinkami a já si je nandala a od té doby je nosím furt a všude. Dokonce je nosím i když jsou vybité :)

PRO KOHO VLASTNĚ JSOU?

Řekněme si rovnou, že to jsou primárně lifestylové chytré hodinky, které s vámi budou zvládat váš aktivní život. Jsou lehké, voděodolné a dost jednoduché na užívání a hodně toho umí. Myslím, že jsem ani ještě nepřišla na to, co všechno. Ale z toho na co se nejčastěji ptáte:

  • zvládnou měřit vaše denní aktivity: kroky, spánek, tep, připomenou vám, že se máte hýbat, upozorní vás, že je čas si pořádně zadýchat (tohle mám hodně ráda, mám ciferník, který je sladěný s dechem a na jedno kliknutí spustím dechové cvičení)

  • nastavit si na nich můžete veškeré upozornění (mail, whatsapp, zprávy) tudíž nemusíte vždycky vytahovat telefon, přednastavit jdou i jednoduché odpovědi, což je skvělé, protože vám to ulehčí život

  • dá se do nich nahrát hudba a spojit si je s bezdrátovými sluchátky, takže nemusíte chodit běhat s telefonem a to je za mě úplně nejlepší věc! A i když máte telefon a polsoucháte hudbu přes Spotify, tak přes hodinky to celé můžete ovládat.

  • Ráno vás vzbudí jemným vrněním, což třeba mne vyhovuje víc než zvuky.

  • Nebudete s nimi vypadat blbě ani v horách, ani na pracovní schůzce, ani na svatbě :D

  • Jsou samozřejmě dotykové a velmi intuitivně se ovládají

  • Stáhnout si do nich můžete všechny svoje oblíbené aplikace

  • Nějak základně měří i tep a úroveň stresu, ale to se přiznám, že za prvé nesleduju a za druhé měření tepu dle zápěstí asi není úplně 100% přesné.

  • Asi jako u všech hodinek baterku nabíjíte tak jedenkrát za dva dny, dle toho co děláte. Dobré je, že pokud máte i Samsung S10 (a možná i jiné tipy) stačí hodinky přiložit na telefon a můžete si je dobít.

  • dost mě baví aplikace najít moje hodinky :D já je teda nikdy neztratila, ale je to podle mne praktické :D

SHRNUTÍ: Pokud chcete pěkné hodinky se kterými budete mít přehled o své aktivitě, mailech, zprávách a budou lehké, malé a vypadat dobře, je to super volba. A to jak v pánské tak dámské variantě. Já mám hodně holčičí pink/rose gold, ale vy si můžete zvolit třeba černé, šedé, zelené…..

A PRO KOHO MOC NEJSOU?

Rovnou vám řeknu: pokud sháníte hodinky, které s vámi budou překonávat limity a budete s nimi chtít dosahovat dlouhých treků, lezení, využívat GPS, mapy, navigace, tak bych vám je asi nedoporučila. Stejně jako pokud chcete hodinky primárně pro měření běhů, tepovek.

Když chodím na delší výšlapy a chci si měřit trasu, vydrží přibližně 8 hodin, což není úplně ideální. Stejně tak je problém, pokud chcete trekovat přes Stravu nebo nějakou aplikaci, protože se vybijí o to rychleji. Také jsem nepřišla na to jak do nich importovat mapy. Nějak by to jít mělo, ale mě se to nepodařilo.

Zajímavé je, že ale zvládají skvěle měřit nadmořskou výšku! Porovnávali jsme je ze Suunto a Garmin a nadmořská výška byla vždy na všech hodinkách +- 10m stejná.

Pro mě je ještě hodně co s mapami objevovat :D

No a protože už jsem sepsala tenhle krásný článek a i Samsung si všiml jak moc mám svoje hodinky ráda, tak můžete od dneška do 15.9 využít kód “hodinkyodlu” a získat tak na hodinky 1000,- slevu. Což se vám tenhle týden obzvlášť vyplatí, protože už tak je na vše od Samsung sleva 10%. Nemáte zač ;)

wow.gif
Lu Gregorova