RED BULL POWER RESIDENCE

Vidíte, trvalo mi týden než jsem to pořádně rozdýchala a mám konečně čas vám sepsat jaké to celé bylo! Red Bull Power Residence byla srdcovka, která se vydařila a vy jste ji (pokud sledujete československou CF komunitu prostě museli zaznamenat)

Kristína Močková / Red Bull Media House

Kristína Močková / Red Bull Media House

JEDNO NEVINNÉ TLACHÁNÍ V HARRACHOVĚ

Pamatuju si jako dneska, když jsme seděli v Harrachove na Redbull 400 společně s lidmi z Red Bull a Jojo Porubským a bavili se o tom, co by mohlo být dobré pro CZ & SK komunitu, jaký typ eventu by se dal uspořádat a snili jsme si o tom, že takový kemp, kde bychom jako atleti mohli mít možnost jen trénovat, zlepšovat se, potkat se společně jinak než na závodech, by byl naprosto dokonalý. Uź od dětství jsem milovala soustředění na atletice a vždycky jsem si při nich představovala, že jsem nová národní hrdinka formátu Tomáše Dvořáka (ano, vyrostla jsem v době, kdy byl na vrcholu slávy, pokud vám to jméno nic neříká, nebudu se zlobit :D ) a taky ještě na začátku jsem si snila o tom, že se ho jako jedna z atletek budu účastnit… V listopadu jsme se sešli na HQ Red Bullu u (obdélníkového) stolu a bavili se o tom, že by se vážně nějaký typ kempu dal udělat a zda bych Red Bull nepomohla jen s nějakými základními otázkami ohledně sportu, náplně a lidí, které oslovit. Úplně na začátku jsem tedy figurovala jako takový externí poradce ze scény, protože po úspěšné sezóně 2017 jsem měla v plánu být v dalším roce především lepší atletka a trenérka a taky jsme chystali další Roadtrips, takže jsem kývla na to, že pomůžu vytvořit rámec a pak jen budu k dispozici.

Lukáš Wagneter / Red Bull Media House

Lukáš Wagneter / Red Bull Media House

ČLOVĚK MÍNÍ, ŽIVOT MĚNÍ

Jenže jak všichni kdo mě sledujete víte, můj rok 2018 se odvíjel trošku jinak. Na začátku února jsem se dozvěděla diagnózu mých problémů s ramenem a taky datum operace. Věděla jsem tedy, že s mými atletickými výkony to asi žádné terno nebude a tak se vlastně nabídla skvělá věc se v Power Residence angažovat trošku víc. Během zimy a jara jsme dávali dohromady koncept, místo, koho pozvat, jak to celé pojmout, jaký klíč použít k pozvání atletů.

 1. CO S DATEM,?

  Takový rok CF atleta bývá docela nacpaný, protože důležité a velké závody jsou skoro pořád a najít tak datum,kdy tuto akci uspořádat nebylo jednoduché, ale shodli jsme se po pečlivém prozkoumání kalendářů soutěží, že poslední víkend v listopadu bude to pravé.

 2. KOHO POZVAT?

  Udělala jsem si malou rešerši a jméno, které se často objevovalo jako vysněný mentor a trenér, kterého potkat byl Mikko Salo a to se hodilo, protože jeho bývalý svěřenec a kamarád je brandovaný Red Bull atlet Jonne Koski. (Kdo to je? Mrkněte tady) Takže nezbývalo než je oslovit a pak se vydat do Finska s nimi vše naplánovat a dohodnout. Z výletu můžete vidět i Roadtrips ;)

 3. KDE TO UDĚLAT?

  Napadá vás lepší místo než tradiční hotel FIS ve Vysokých Tatrách? Nás ne a navíc se nám líbilo, za pomoci Power Gears, tohle místo přetvořit v CF gym!

 4. JAK VYBRAT ATLETY?

  K tomu jsme stvořili dost sofistikovaný systém a stál nás nejednu schůzku, abychom předešli případným “malá domů” a “proč ten a ne ten”. 11 jmen jsme vybrali na základě výsledků v daném regionu kde je CZ&SK v Open, 10 jmen na základě rovnice ▶ majiteľ gymu ▶ aktivní sportovec ▶ aktivně něco dělá pro CF scénu a posledních 10 vybojovalo svoje místa skrze kvalifikaci.

 5. PO HLAVĚ DO TOHO

  Kolem a kolem jak čas běžel, tak mě to celé pohlcovalo víc a víc a díky tomu, že jsem věděla, že jako atletka se rozhodně nezúčasním, jsem byla čím dál tím víc Red Bull vděčná, že jsem mohla společně s nimi tuhle akci organizovat a dát tak smysl svému roku a působení v CF scéně.

Kristína Močková / Red Bull Media House

KDYŽ TY MÁŠ RADOST, JÁ MÁM RADOST

Celé léto a především začátek podzimu se řešilo milión věcí a bylo skvělé vědět, že člověk funguje v silném týmu a vše šlape. Pro mne bylo neskutečné být součástí takové akce a sama o sobě zjistit, že jsem schopná organizačně fungovat a hlavně, že mě baví být v týmu.

Nadešel víkend V, čas sbalit kufry a vyrazit na Štrbské pleso. Od první chvíle, kdy jsem vystoupila u hotelu jsem se nezastavila. Byla to neskutečná jízda. Moje hlava od středy bzučela jak úl, nonstop na telefonu, nonstop přítomná, nonstop na vše myslet. A do toho začnou přijíždět všichni lidi, které máte v rámci CF scény tak rádi a další, které se těšíte, že poznáte. A pak jen jak starostlivá máma neustále sondujete a sledujete, zda jsou všichni spokojení, najedení, napití, nic jim nechybí, ví kde mají být, užívají si co dělají a další milion věcí. A víte co? Pokud byste teď čekali nějaké obrovské jobovky typu: “co se p….o a nikdo to nezjistil”, tak nejsou :) vše šlapalo jak mělo a až na nějaké malé dohady se prostě nic nepředpokládaného nestalo. A víte proč? Protože mám pocit, že se tam stala jedna výjimečná věc: všichni prostě odhodili negativitu a měli jeden jediný cíl: UŽÍT SI TO! Úplně na max, se vším co se bude dít. A přesně tahle atmosféra tam provázela všechny dny. Všichni se na sebe usmívali, povídali si, dělili se o svoje zážitky a dojmy. A vedle toho také uměli dát najevo, jak rádi za tu akci jsou. A to pro mne bylo něco co je úplně nejvíc. Ne, není to o tom, že bych potřebovala, aby někdo chodil a plácal mne po ramenou, ale vědět, že někdo umí ocenit vaší práci je prostě skvělé! Dali jsme do toho projektu SRDCE a NESKUTEČNĚ ENERGIE. A já nemám slov k tomu, kolik pozitivních emocí to přineslo.

Lucka Minářová ve svém VLOGU z akce mluví o tom, jaký má vždycky splín, když podobné akce skončí. No, o tom bych mohla vyprávět. Něco tak intenzivního jsem dlouho nezažila. A vy se právě třeba v jejím super videu můžete na Power Residence podívat očima účastnice.

Já končím a řeknu vám jen, že jsem neskutečně vděčná, celému týmu a taky všem athletes.

Tady je máte ;)

CHCETE O CELÉ AKCI VĚDĚT JEŠTĚ VÍC?

Mrkněte na fotogalerii a live blog!

https://www.redbull.com/sk-sk/red-bull-power-residence-2018-strbske-pleso-local-fitness-fotogaleria

https://www.redbull.com/sk-sk/red-bull-power-residence-live-blog-aktualne-dianie-funkcny-trening-fitness

Lu Gregorova